Процедура фторування зубів являє собою одну з методик, що знайшла широке поширення в дитячій стоматології. Під нею розуміють виконання мінералізації зубної емалі.


Серед основних переваг цієї процедури для дітей виділяють:
  • Можливість підтримки антибактеріального середовища за рахунок іонів фтору.
  • Емаль зміцнюється в десять разів.
  • Зубні пломби отримують збільшений термін служби.
  • Зуби стають менш чутливими.

Особливості

Цю процедуру виконують виключно за рекомендацією лікаря-стоматолога. Її проведення допускається для малюків віком від двох років. Якщо лікар виявив наявність каріозних порожнин, то цю процедуру можна виконати тільки після того, як проблему буде усунуто.

Процедура простого фторування зубів являє собою використання спеціального пензля на поверхні зубів, на яку наноситься гель або лак, в основі яких лежить фтор. Крім того, для цього можуть використовуватися спеціалізовані капи. Зазначимо, що шар фториду кріпиться на емалі. Процедура може займати в середньому від 15 до 20 хвилин. Зі свого боку проводиться вона в п'ять-десять сеансів. Зазначимо, що кількість процедур визначається індивідуально, в кожному конкретно взятому випадку.

Говорячи про глибоке фторування зубів, то дану процедуру заведено вважати ефективнішою, оскільки фторуючі елементи потрапляють у пори емалі, тим самим значною мірою зміцнюючи її. Після того як було виконано професійне чищення зубів, медичний фахівець наносить спеціальний розчин, який власне і виконує "запечатування" емалі. Зазначимо, що після цього порожнину рота додатково піддають обробці та ополіскуванню.


Переваги

Данна процедура повністю нешкідлива і безболісна для дитини. Методика дає змогу провести ефективну профілактику карієсу, а також забезпечити збереження зубів. Таким чином, посмішка малюка з самого раннього віку буде дуже красивою.