Досить ефективною методикою для профілактики карієсу в дітей є герметизація фісур. Не секрет, що можливості сучасної стоматології дають змогу маленьким пацієнтам уникнути неприємного "знайомства" з бормашиною. У разі регулярного відвідування дитячого стоматолога, існує можливість запобігти розвитку карієсу, як молочних, так і постійних зубів. Серед поширених методик лікування є процедура герметизації фісур.

Під фісурами розуміють природні рельєфні заглиблення на жувальній поверхні зубів, що сприяють кращому перетиранню їжі. При цьому, вони також виступають як "сприятливий" фактор для розвитку такого захворювання як карієс. Саме в цих заглибленнях можуть накопичуватися залишки їжі, а також утворюватися зубний наліт.


Що являє собою процедура герметизації фісур?

Ця процедура є повністю безболісною і займає близько двадцяти хвилин (для одного зуба). Ефект від виконання зберігається протягом трьох-п'яти років. На поверхню зуба наноситься спеціальний матеріал, що дає змогу забезпечити захисний бар'єр щодо утворення нальоту, а також впливу бактерій. До складу герметика входять різні протикаріозні компоненти. Протягом усього року, після нанесення на зуб, матеріал чинить не тільки захисну, а й лікувальну дію. Процедура виконується за допомогою шприц-ручки. Використання цього препарату повністю нешкідливе і не створює для дитини стресу.


Процедура складається з таких етапів:
  • Зуб чиститься за допомогою пасти, яка не містить у своєму складі фтор.
  • Після очищення зуб обробляється спеціальним засобом.
  • Далі відбувається нанесення спеціальної кислоти, яка надалі змивається.
  • Після виконується сушіння поверхні зуба.
  • На завершення зуб покривається за допомогою спеціалізованого гелю, до складу якого входить фтор.

Частота виконання процедури

Ця стоматологічна процедура виконується в певні періоди та залежить від індивідуальних особливостей здоров'я дитини, а також дотримання нею гігієни ротової порожнини. Слід зазначити, що запобігання розвитку карієсу на ранніх стадіях може бути можливим за умови регулярного відвідування стоматолога. Як правило, ця процедура проводиться у віці двох-трьох років, коли зуби малюка прорізалися.

У нашій стоматологічній клініці виконується ця процедура. Зазначимо, що досвідчені лікарі використовують сертифіковані матеріали від провідних виробників. Ми робимо все можливе для того, щоб емоційний стан пацієнта перебував на високому рівні.