Під профілактикою карієсу розуміють комплекс методів, що застосовуються в стоматологічному лікуванні для запобігання карієсу тимчасових і постійних зубів. Зазначимо, що здорові зуби, а також гарна посмішка можуть бути збережені з ранніх років. Для профілактики карієсу та інших видів стоматологічних захворювань, малюкам важливо отримувати необхідні вітаміни і дотримуватися правильної гігієни порожнини рота. Дитячих стоматологічний лікар розповість батькам малюка про те, як правильно їхній дитині чистити зуби, і порекомендує необхідні засоби. Крім того, будуть проведені корисні процедури, що запобігають появі карієсу і дають змогу зупинити його розвиток на першій стадії.


Процедура озонування зубів

Ця процедура є однією з найефективніших у дитячій стоматології, оскільки дає змогу уникнути малюкові "знайомства" з бормашиною. Необхідно зазначити, що в цьому разі поверхню зуба обробляють за допомогою газоподібного озону, який подають під певним тиском, що дає змогу знищити до 99,9% усіх бактерій. Зазначимо, що виконання цієї процедури здійснюється за допомогою такого апарату як HealOzone. Ця процедура є безболісною і займає мінімум часу. Для обробки одного зуба потрібно близько двадцяти секунд.


Процедура фторування зубів для профілактики карієсу

Процедура фторування зубів є найбільш ефективним методом для профілактики карієсу в дитини. Вона сприяє зміцненню емалі, а також зниженню чутливості зубів. Крім того, вона дає змогу забезпечити антимікробне середовище в ротовій порожнині. Залежно від віку та загального стану зубів малюка, лікар може порекомендувати один із трьох варіантів фторування. Зокрема, тут йдеться про:

  • Покриття емалі фторлаком.
  • Використання індивідуальної капи.
  • Глибоке фторування.

Весь процес повністю безболісний і не викликає у малюка будь-якого дискомфорту.

Процедура герметизації фісур

Під фісурами розуміють природні рельєфні поглиблення на поверхні жувальних зубів. Герметизація ділянок за допомогою спеціальних препаратів у ранньому віці дає змогу значною мірою знизити ризик виникнення карієсу, оскільки перешкоджає появі зубного нальоту, а також хвороботворних мікробів. Ефект від цієї процедури зберігається протягом двох-п'яти років. Процедура герметизації фісур може бути інвазивною або неінвазивною. Усе залежить від того, наскільки часто малюки відвідують дитячого стоматолога. Після того як перші молочні зуби прорізалися, дітям бажано проходити профілактичний огляд двічі на рік. Якщо на початковій стадії було виявлено карієс, то медичний фахівець підбере один із найефективніших методів лікування, без використання бормашини.