Одним із поширених видів діяльності в стоматології є виконання прицільного знімка зуба. Інакше, ця процедура носить назву радіовізіографії. Здійснення знімка виконується за допомогою цифрового рентгена. Завдяки тому, що сучасні стоматологічні клініки використовують тільки сучасне обладнання цього виду, можна не переживати за отримання сильного опромінення. Процедура допускається для виконання навіть вагітним і дітям. Виконання прицільного знімка зуба дає змогу побачити приховані процеси, підтвердити або спростувати діагноз стоматолога, а також визначити, яка методика лікування є найефективнішою.


Виконання радіовізіографії потрібне в таких ситуаціях:
  • З метою визначення обсягу ураження зуба, зокрема під встановленим протезом або пломбою.
  • У разі кісти зуба.
  • За наявних дефектів зубного ряду.
  • Перед процедурою видалення зуба.
  • У процесі проміжного лікування зуба, коли надалі здійснюється художня реставрація або пломбування.

Сучасне обладнання, що дає змогу здійснювати прицільний знімок зуба, має такі переваги для застосування:
  • Цей вид дослідження повністю безпечний, оскільки обладнання має знижену дозу опромінення.
  • Знімки зберігаються в електронному форматі, що дає змогу лікарю-спеціалісту в будь-який час знайти інформацію про дослідження, виконані в минулих роках.
  • Отримане зображення може бути збільшено з метою вивчення найдрібніших деталей.

Виконання процедури в комплексній діагностиці

Попри безліч переваг, які має процедура радіовізіографії, прицільний знімок зуба - це зовсім не універсальний спосіб для здійснення комплексної діагностики в стоматології. Це пояснюється тим, що площа для дослідження є невеликою і обмежується одним-двома зубами. Зі свого боку одержуване зображення виконано тільки у двох проекціях. Саме з цієї причини, спільно з цією процедурою також може виконуватися панорамний знімок і комп'ютерна томографія. Усі вищеназвані дослідження призначаються медичним фахівцем після здійснення попереднього огляду, з метою уточнення діагнозу.