Процедура синус-ліфтингу потрібна під час імплантації зубів у верхній щелепі. Варто сказати, що верхня щелепа розташована під гайморовою пазухою. За ситуації, якщо обсягу кісткової тканини для імплантації недостатньо, кістку необхідно нарощувати. З цією метою лікар піднімає дно гайморової пазухи і в простір, що утворився, вводить спеціалізований кістковий матеріал. У цьому разі потрібно кілька місяців для того, щоб на цьому місці з'явилася нова кістка необхідної товщини і лікар зміг виконати імплантацію.

Цю процедуру виконують за умови ефективного знеболення або, за необхідності та бажання пацієнта, - медикаментозного сну.


Показання до проведення процедури синус-ліфтингу:
  • У разі атрофії кістки в тканині після виконання процедури видалення зуба.
  • У разі недостатньої товщини кістки, у зв'язку зі специфікою анатомічної будови.
  • Під час вікових змін.

Різновиди процедури:
  • Під закритим синус-ліфтингом розуміють найменш травматичний метод. В даному випадку, процедура виконується протягом п'ятнадцяти хвилин і проводиться в нескладних клінічних випадках, коли товщина кістки не менше семи міліметрів. Для виконання операції робиться маленький отвір у яснах.
  • Відкритий синус-ліфтинг виконується протягом години і необхідний у тих випадках, коли товщина кістки менше семи міліметрів. У стінці гайморової пазухи проводять висвердлювання отвору, через який лікар відсуває низ гайморової пазухи, і отвір, який вийшов, заповнюють штучною або натуральною кістковою тканиною. Через чотири-шість місяців відбувається формування власної кістки.

Особливості процедури:
  • Після виконання процедури у пацієнта на обличчі може з'явитися набряк, який зникає за кілька діб.
  • Протягом трьох-чотирьох тижнів після виконання операції, пацієнт повинен дотримуватися необхідних рекомендацій хірурга. Це дасть змогу уникнути ускладнень.