Під профілактикою карієсу розуміють комплекс методів, що застосовуються в стоматологічному лікуванні для запобігання карієсу тимчасових і постійних зубів. Відзначимо, що здорові зуби, а також гарна посмішка можуть бути збережені з ранніх літ. Для профілактики карієсу і інших видів стоматологічних захворювань, малюкам важливо отримувати необхідні вітаміни і дотримуватися правильну гігієну порожнини рота. Дитячих стоматологічний лікар розповість батькам малюка про те, як правильно їх дитині чистити зуби і порекомендують необхідні кошти. Крім того будуть проведені корисні процедури, що попереджають появу карієсу і дозволяють зупинити його розвиток на першій стадії.


Процедура озонування зубів

Дана процедура є однією з найефективніших в дитячій стоматології, так як дозволяє уникнути малюку «знайомства» з бормашиною. Необхідно відзначити, що в даному випадку поверхня зуба обробляється за допомогою газоподібного озону, який подається під певним тиском і дозволяє знищити до 99,9% всіх бактерій. Відзначимо, що виконання цієї процедури здійснюється за допомогою такого апарату як HealOzone. Дана процедура є безболісною і займає мінімум часу. Для обробки одного зуба потрібно близько двадцяти секунд.


Процедура фторування зубів для профілактики карієсу

Процедура фторування зубів є найбільш ефективним методом для профілактики карієсу у дитини. Вона сприяє зміцненню емалі, а також зниження чутливості зубів. Крім того вона дозволяє забезпечити антимікробну середу в ротовій порожнині. Залежно від віку і загального стану зубів малюка, лікар може порекомендувати один з трьох варіантів фторування. Зокрема, тут йдеться про:

  • Покриття емалі фторлаком.
  • Використання індивідуальної капи.
  • Глибоке фторування.

Весь процес повністю безболісний і не викликає у малюка будь-якого дискомфорту.

Процедура герметизації фісур

Під фісурами розуміють природні рельєфні поглиблення на поверхні жувальних зубів. Герметизація ділянок за допомогою спеціальних препаратів в ранньому віці, дозволяє в значній мірі знизити ризик виникнення карієсу, так як перешкоджає появі зубного нальоту, а також хвороботворних мікробів. Ефект від даної процедури зберігається протягом двох-п'яти років. Процедура герметизації фісур може бути інвазивної або не інвазивні. Все залежить від того, наскільки часто малюки відвідують дитячого стоматолога. Після того як перші молочні зуби прорізалися, дітям бажано проходити профілактичний огляд двічі на рік. У тому випадку якщо на початковій стадії був виявлений карієс, то медичний фахівець підбере один з найефективніших методів лікування, без використання бормашини.