Процедура синус-ліфтингу потрібно при імплантації зубів у верхній щелепі. Варто сказати, що верхня щелепа знаходиться під гайморової пазухою. При ситуації, якщо обсягу кісткової тканини для імплантації недостатньо, кістка необхідно нарощувати. З цією метою лікар піднімає дно гайморової пазухи і в простір, що утворився вводити спеціалізований кістковий матеріал. В даному випадку потрібно кілька місяців для того щоб на цьому місці з'явилася нова кістка необхідно товщини і лікар зміг виконати імплантацію.

Дана процедура виконується за умови ефективного знеболювання або при необхідності і бажанням пацієнта - медикаментозного сну.


Показання до проведення процедури синус-ліфтингу:
  • У разі атрофії кістки в тканини після виконання процедури видалення зуба.
  • При недостатній товщині кістки, в зв'язку зі специфікою анатомічної будови.
  • Під час вікових змін.

Різновиди процедури:
  • Під закритим синус-ліфтингом розуміють найменш травматичний метод. В даному випадку, процедура виконується протягом п'ятнадцяти хвилин і проводиться в нескладних клінічних випадках, коли товщина кістки не менше семи міліметрів. Для виконання операції робиться маленький отвір в яснах.
  • Відкритий синус-ліфтинг виконується протягом години і необхідний в тих випадках, коли товщина кістки менш семи міліметрів. У стінці гайморової пазухи проводиться висвердлювання отвору, через яке лікар відсуває низ гайморової пазухи і отвір заповнюється штучної або натуральної кістковою тканиною. Через чотири-шість місяців відбувається формування власної кістки.

Особливості процедури:
  • Після виконання процедури у пацієнта на обличчі може з'явитися набряк, який зникає за кілька діб.
  • Протягом трьох-чотирьох тижнів після виконання операції, пацієнт повинен дотримуватися необхідні рекомендації хірурга. Це дозволить уникнути ускладнень.