Досить ефективною методикою для профілактики карієсу у дітей є герметизація фісур. Не секрет, що можливості сучасної стоматології дозволяють маленьким пацієнтам уникнути неприємного «знайомства» з бормашиною. У разі регулярного відвідування дитячого стоматолога, існує можливість запобігти розвитку карієсу, як молочних, так і постійних зубів. Серед поширених методик лікування є процедура герметизації фісур.

Під фісурами розуміють природні рельєфні поглиблення на жувальній поверхні зубів, що сприяють кращому перетирання їжі. При цьому, вони також виступають в якості «сприятливого» фактора для розвитку такого захворювання як карієс. Саме в цих поглибленнях можуть накопичуватися залишки пиши, а також утворюватися зубний наліт.


Що таке процедура герметизації фісур?

Дана процедура є повністю безболісною і займає близько двадцяти хвилин (для одного зуба). Ефект від виконання зберігається протягом трьох-п'яти років. На поверхню зуба наноситься спеціальний матеріал, що дозволяє забезпечити захисний бар'єр щодо утворення нальоту, а також впливу бактерій. До складу герметика входять різні Протівокаріозние компоненти. Протягом усього року, після нанесення на зуб, матеріал надає не тільки захисне, а й лікувальну дію. Процедура виконується за допомогою шприц-ручки. Використання цього препарату повністю нешкідливе і не створює для дитини стресу.


Процедура складається з наступних етапів:
  • Зуб чиститься за допомогою пасти, яка не містить в своєму складі фтор.
  • Після очищення зуб обробляється спеціальним засобом.
  • Далі відбувається нанесення спеціальної кислоти, яка в подальшому змивається.
  • Після виконується сушка поверхні зуба.
  • На завершення, зуб покривається за допомогою спеціалізованого гелю, до складу якого входить фтор.

Частота виконання процедури

Ця стоматологічна процедура виконується в певні періоди і залежить від індивідуальних особливостей здоров'я дитини, а також дотримання ним гігієни ротової порожнини. Слід зазначити, що запобігання розвитку карієсу на ранніх стадіях може бути можливим за умови регулярного відвідування стоматолога. Як правило, дана процедура проводиться в віці двох-трьох років, коли зуби малюка прорізалися.

В нашій стоматологічній клініці виконується дана процедура. Відзначимо, що досвідчені лікарі використовують сертифіковані матеріали від провідних виробників. Ми робимо все можливе для того щоб емоційний стан пацієнта знаходилося на високому рівні.