Одним з поширених видів діяльності в стоматології, є виконання прицільного знімка зуба. Інакше, ця процедура носить назву радіовізіографії. Здійснення знімка виконується за допомогою цифрового рентгена. За рахунок того, що сучасні стоматологічні клініки використовують тільки сучасне обладнання даного виду, годі й переживати за отримання сильного опромінення. Процедура допускається для виконання навіть вагітним і дітям. виконання прицільного знімка зуба дозволяє побачити приховані процеси, підтвердити або спростувати діагноз стоматолога, а також визначити, яка методика лікування є найефективнішою.


Виконання радіовізіографії потрібно в наступних ситуаціях:
  • З метою визначення обсягу поразки зуба, в тому числі під встановленим протезом або пломбою.
  • У разі кісти зуба.
  • При наявні дефекти зубного ряду.
  • Перед процедурою видалення зуба.
  • У процесі проміжного лікування зуба, коли в подальшому здійснюється художня реставрація або пломбування.

Сучасне обладнання, що дозволяє здійснювати прицільний знімок зуба, має такі переваги для застосування:
  • Даний вид дослідження повністю безпечний, тому що обладнання має знижену дозу опромінення.
  • Знімки зберігаються в електронному форматі, що дозволяє лікареві фахівця в будь-який час знайти інформацію про дослідження, що виконуються в минулих роках.
  • Отримане зображення може бути збільшено з метою вивчення найдрібніших деталей.

Виконання процедури в комплексній діагностиці

Незважаючи на безліч переваг, які має процедура радіовізіографії, прицільний знімок зуба - це зовсім не універсальний спосіб для здійснення комплексної діагностики в стоматології. Це пояснюється тим, що площа для дослідження є невеликий і гранічівается одним-двома зубами. У свою чергу отримується зображення виконано тільки в двох проекціях. Саме з цієї причини, спільно з цією процедурою також може виконуватися панорамний знімок і комп'ютерна томографія. Всі вищеназвані дослідження призначаються медичним фахівцем після здійснення попереднього огляду, з метою уточнення діагнозу.