Знімні і частково знімні зубні протези - це спеціалізовані конструкції, що застосовуються для заміщення втрачених зубів, а також відновлення жувальної і мовної функції. Існують незнімні протези, наприклад, вініри або коронки, мостоподібні протези, які досить міцно фіксуються в порожнині рота. Подібна різновид протезування не рекомендується при значній втраті зубів. У даній ситуації застосовується імплантація, або установка знімних / частково знімних протезів. Слід сказати про те, що існують різні причини втрати зубів. Це не тільки стоматологічні захворювання, а й травми. Сучасні зубні протези не впливають на зовнішність людини і можуть використовувати в самому різному віці.


Різновиди знімних і частково знімних зубних протезів
  • Бюгельні протези призначені для пацієнтів, у яких відсутній кілька зубів. Протез фіксується на власних зубах і яснах пацієнта. Подібні конструкції дозволяють забезпечити природну навантаження на жувальний апарат. До того ж вони відрізняються міцністю.
  • Повний знімний зубний протез дозволяє повністю замінити зубної ряд і кріпиться до щелеп за допомогою спеціальних фіксаторів. Для забезпечення кріплення подібної конструкції використовується імплантація.
  • Частковий знімний протез дозволяє замінити один або кілька зубів, які виконані з особливого виду пластику, а також мають гачки для кріплення. Подібні конструкції вимагають періодичної заміни і досить часто використовуються в якості тимчасових, на період виготовлення постійного протеза.
  • Сумний протез на імплантатах може бути встановлений при повній відсутності зубів. В даному випадку імплантати служать в якості надійної і міцної опори для знімною конструкції, що дозволяє збільшити довговічність, а також якість подібного протеза.

Особливості знімних і частково знімних зубних протезів

Сучасні знімні і частково знімні зубні протези виконуються з матеріалів гіпоалергенного типу, які не сприяють виникненню захворювань ясен, а також є повністю безпечними для порожнини рота. Варто сказати, що вибір самої комфортної конструкції здійснюється після виконання комплексної діагностики. Досить важливо щоб частково схемні зубні протези не тільки могли зовні природно виглядати, але і не завдавали хворобливих відчуттів, а також забезпечували рівномірну жувальну навантаження, не травмуючи здорові зуби і ясна.