Під ортодонтическими апаратами і пластинками розуміють спеціалізовані конструкції, які використовуються з метою корекції положення зубів, а також прикусу у дітей і дорослих. Слід зазначити, що для вирівнювання зубів використовуються різні методики. Під ними можуть розуміти корекцію за допомогою брекет-систем або кап Инвизилайн. Також застосовуються традиційні пластинки і спеціальні ортодонтичні апарати, які можуть бути рекомендовані як дітям, так і дорослим. Пластинки є ефективними в разі наявності проміжків між зубами, а також при неправильній формі зубного ряду, або ж викривлення зубів. Відзначимо, що найбільш підходяща методика підбирається в індивідуальному порядку лікарем-ортодонтом, після того як була виконана діагностика пацієнта.


Види ортодонтичних пластинок

На сьогоднішній день існує два основних типи апаратів, що застосовуються для вирівнювання зубів. Під ними розуміють конструкції знімного і незнімного типу. Варто сказати, що знімні апарати рекомендується використовувати в період розвитку зубощелепної системи. Подібні конструкції можуть бути одночелюстной. До того ж вони кріпляться на обидві щелепи з різними елементами для вирівнювання зубів.

З метою досягнення бажаного результату, пластинки і апарати рекомендують носити два роки. При необхідності, їх заміна відбувається кожні шість місяців. Точну тривалість лікування визначає лікар-ортодонт на підставі діагностичного дослідження, складності наявних дефектів, а також індивідуальних особливостей пацієнта.

Апарати, призначені для вирівнювання зубів, виробляються в індивідуальному порядку, на основі зліпка зубів пацієнта, а також даних рентгенівського дослідження. Вони дозволяють в точності повторити рельєф ясен і зубів, що впливає на швидке звикання. Звикнути до платівок можна буквально за пару днів. Відзначимо, що перед корекцією прикусу необхідно провести лікування карієсу та інших захворювань. Досить важливо дотримуватись рекомендацій лікаря.


Серед основних переваг застосування ортодонтичних пластинок для зубів виділяють:
  • Можливість швидкого виготовлення, на основі зліпків зуба.
  • Виправлення серйозних порушень прикусу в період росту дитини.
  • Відсутність складнощів в щоденній гігієні порожнини рота.
  • Доступна вартість.